Billedet på sidehoved

Gesten Børnecenter

Billedet på sidehoved

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 40
mandag, 01-10-2018
- Opfølgningsuge 1A, 2A, 3A, 4A, 5-6A, 6A, 5-6A AJ, BF, BG, BMA, BS, DG, JL, LT, LU, MO, TH, TI, SM, EO, LS
16:30-17:30 GIF forældre/barn gymnastik UB
19:15-20:15 GIF Crossgym
tirsdag, 02-10-2018
- Opfølgningsuge 1A, 2A, 3A, 4A, 5-6A, 6A, 5-6A AJ, BF, BG, BMA, BS, DG, JL, LT, LU, MO, TH, TI, SM, EO, LS
13:45-14:35 Musikskole v/Dragana Budes
17:00-18:00 GIF Bodytoning
18:00-19:15 GIF Hatha Yoga
onsdag, 03-10-2018
- Opfølgningsuge 1A, 2A, 3A, 4A, 5-6A, 6A, 5-6A AJ, BF, BG, BMA, BS, DG, JL, LT, LU, MO, TH, TI, SM, EO, LS
18:30-19:30 GIF yoga UB
torsdag, 04-10-2018
- Opfølgningsuge 1A, 2A, 3A, 4A, 5-6A, 6A, 5-6A AJ, BF, BG, BMA, BS, DG, JL, LT, LU, MO, TH, TI, SM, EO, LS
08:00-15:30 MAtematikkursus BF, BS
14:30-16:00 Teammøde, Trin2 AJ, BMA, BS, JL, LT, MO, TH, TI, BF, SM
16:30-17:30 GIF Spillopperne UB
19:15-20:15 GIF Crossgym
fredag, 05-10-2018
- Opfølgningsuge 1A, 2A, 3A, 4A, 5-6A, 6A, 5-6A AJ, BF, BG, BMA, BS, DG, JL, LT, LU, MO, TH, TI, SM, EO, LS
Uge 41
mandag, 08-10-2018
16:30-17:30 GIF forældre/barn gymnastik UB
17:00-22:00 Mandemad UB
19:00-21:30 Bestyrelsesmøde 0A, 1A, 2A, 3A, 4A, 5-6A, GRØNGRUPPE, GULGRUPPE BF, JL, KB, SM
19:15-20:15 GIF Crossgym
tirsdag, 09-10-2018
13:45-14:35 Musikskole v/Dragana Budes
16:00-17:00 Lærermøde AJ, BF, BG, BMA, BS, DG, JL, LT, LU, MO, TH, TI, SM, EO, LS
17:00-18:00 GIF Bodytoning
17:00-20:00 Personalemøde bhv+SFO AMN, BW, EO, HR, JP, KB, KH, KWA, LF, LS, PD, TD, SM
18:00-19:15 GIF Hatha Yoga
torsdag, 11-10-2018
14:30-16:30 Forældrekaffe i SFO og Børnehaven 0A, GULGRUPPE, GRØNGRUPPE, 1A, 2A JL, AMN, BW, EO, HR, JP, KB, KH, KWA, LF, LS, PD, TD, SM
16:30-17:30 GIF Spillopperne UB
19:15-20:15 GIF Crossgym
fredag, 12-10-2018
08:15-13:45 MOTIONSDAG 1A, 2A, 3A, 4A, 5-6A, 5-6A, 6A, GRØNGRUPPE, GULGRUPPE, 0A AJ, AMN, BF, BK, BMA, BS, BW, DG, EO, HR, JL, JP, KB, KH, KL, KWA, LHM, LS, LT, LU, MO, PD, PDU, SM, TD, TH, TI, UB, BG
Uge 42
mandag, 15-10-2018
19:15-20:15 GIF CrossGym
torsdag, 18-10-2018
19:15-20:15 GIF CrossGym
Uge 43
mandag, 22-10-2018
09:00-15:30 Sognearkivet afholder kursus (Bente Pedersen) JL
16:30-17:30 GIF forældre/barn gymnastik UB
19:15-20:15 GIF Crossgym
tirsdag, 23-10-2018
13:45-14:35 Musikskole v/Dragana Budes
14:00-16:00 Klassekonference - trin 1 BF, JL, JP, TH, LT, AJ, BS, DG, EO, HR, LS, LU, SM, BG
17:00-18:00 GIF Bodytoning
17:00-22:00 Mandemad UB
18:00-19:15 GIF Hatha Yoga
onsdag, 24-10-2018
08:00-17:00 Lederkonference JL, KB
torsdag, 25-10-2018
08:00-17:00 Lederkonference JL, KB
14:30-16:00 Teammøde, Trin1 AJ, BF, BS, DG, EO, HR, JL, LS, LU, SM, TH, BG
16:30-17:30 GIF Spillopperne UB
19:15-20:15 GIF Crossgym
Uge 44
mandag, 29-10-2018
16:30-17:30 GIF forældre/barn gymnastik UB
19:15-20:15 GIF Crossgym
tirsdag, 30-10-2018
13:45-14:35 Musikskole v/Dragana Budes
14:00-16:00 Klassekonference - trin 2 BF, JL, JP, LT, TH, AJ, BMA, BS, MO, TI, SM
17:00-18:00 GIF Bodytoning
18:00-19:15 GIF Hatha Yoga
onsdag, 31-10-2018
- ÅBENT HUS i skolen 1A, 2A, 3A, 4A, 5-6A, 5-6A, 6A AJ, AMN, BF, BK, BMA, BS, BW, DG, EO, HR, JL, JP, KB, KH, KL, KWA, LHM, LS, LT, LU, MO, PD, PDU, SM, TD, TH, TI, UB, BG